هانی نتوورک

جدیدترین مطالب در مورد خانه و خانواده

نکاتی برای پاک کردن آرایش
ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٢۸  

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستیدکه بدون پاک کردن آرایش به رختخواب می روید لازم است بدانید که بزرگترین خیانت را نسبت به پوستتان انجام می دهید.
در صورتی که باقیمانده مواد آرایشی روی پوستتان بماند ، جذب روزنه های پوستی شده و می تواند سلامت پوست شما را به خطر بیندازد .پاک کردن آرایش تنفسی است که به پوستتان می دهید.

•    فراموش نکنید که باید یک پاک کننده ی خوب و مناسب پوستتان را انتخاب کنید . این از آن مواردی است که خرج کردن پول بیشتر به نفع پوستتان است . مارک های معروف تجاری لوازم آرایش ، به طور معمول پاک کننده های خوبی نیز به بازار ارائه می دهند.
•    برای پاک کردن آرایش چشم ، از مواد پاک کننده ی آرایش مخصوص چشم استفاده کنید زیرا چشم از قسمت های حساس بدن می باشد و باید دقت بیشتری داشته باشید و بیشتر مراقب این قسمت حساس باشید.

•    آرایش هایی که پایه آبی دارند مانند کرم پودر ، رژ مایه ها وحتی رژ لب های گوناگون به راحتی به وسیله های پاک کننده های آرایشی پاک می شوند .ولی آرایش جشم مثل سرمه ، خط چشم و ریمل نیاز به مواد پاک کننده ی قوی تری دارند این مواد پاک کننده باید پایه ی روغنی داشته باشد تا پوست را خشک و خشن نکند و مواد سمج را به راحتی پاک کند.

•    برای پاک کردن آرایش چشمتان از حرکات ملایم تر دستتان روی پوست چشم استفاده کنید. چون پوست این ناحیه بسیار حساس و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است.

•    برای پاک کردن آرایش از یک تکه پنبه یا پد پنبه ای آغشته به مواد پاک کننده ی آرایشی کنید و روی پوست ، اطراف چشم و گردن خود بکشید . در صورتی که با این روش آرایش شما پاک نشد ، چند نقطه از ماده ی پاک کننده را در چند جای صورتتان بگذارید و با پنبه پخش کنید و دوباره امتحان کنید . با این روش حتی مواد آرایشی نفوذ کرده به پوست شما نیز خارج می شوند.

•    در صورتی که آرایش نمی کنید باید در پایان روز از یک پاک کننده ی ملایم استفاده کنید تا گردو غبار و آلودگی های هوا که روی پوست شما نشسته اند از روی پوست شما پاک شوند .این روش از چرب  شدن پوست و ایجاد جوش و کورک جلوگیری می کند.

•    پاک کننده هایی را که در آن الکل به کار رفته است ، خریداری نکنید .این پاک کننده ها گرچه باعث می شود سطح پوستتان احساس تازگی و خنکی کند ولی در طولانی مدت موجب خشکی و پیری پوست نیز می شود .
در هنگام خرید هر گونه پاک کننده در صورتی که پوست حساس و سالمی دارید بهتر است آن را به روی بازویتان امتحان کنید ، اگر به آن حساسیت نداشتید آن را خریداری و سپس استفاده کنید زیرا این پاک کننده برای پوست شما مفید واقع می شود .


کلمات کلیدی: آرایش