هانی نتوورک

جدیدترین مطالب در مورد خانه و خانواده

هفت راهکار برای شکستن سکوت مردان
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٢۸  

1.    وقتی از همسرتان می خواهید برایتان کاری انجام بدهد .بهتر است بگویید : می شه این کار رو انجام بدی ؟ نه اینکه می تونی این کار رو انجام بدی؟ بیشتر زنان فکر می کنند اگه از کلمه می تونی استفاده کنند محترمانه تر است و آقایان به این کار تن می دهند. اما نمی دانند که با گفتن این جمله توانایی مردان را زیر سوال می برند .

2.    مردان ترجیح می دهند که در خواست مستقیماً باشد . هر چند ممکن است که در ابتدا گفتن هضم این موارد برای خانم ها مشکل باشد ، ولی بهتر است این را بدانید که بیشتر مردان صحبت مستقیم را به ایما و اشاره ترجیح می دهند .

3.    رک ، مختصر و مفید حرف هایتان را بزنید .مردان توجه چندانی به محیط اطراف خود ندارند .مثلاً برای آنها مهم نیست که پرده های خانه ی فلانی چه رنگی بود یا فلانی بلوز تنش پشمی بود یا نخی ؟ پس سعی کنید تا حد امکان از به خاطر سپردن جزییات نزد همسرتان بی خیال شوید مگر اینکه او مرد نکته سنج و ظریفی باشد که این هم بسیار نادر است .

4.    او را به گوش نکردن به حرف هایتان متهم نکنید . با این کار شما حس ناپختگی و تحقیر را در او ایجاد می کنید و او شما را ، همانند کنترل کننده ای برای خود می بیند . مطالب و گفته های خود را کوتاه کنید و فرض کنید او نیز گوش داده است .

5.    درک کنید که زنان بیشتر از مردان به گوش کردن اهمیت می دهند . برای یک زن گوش کردن به صحبت های طرف مقابلش بسیار با اهمیت است و حکم راهی را دارد برای بیان عشق و علاقه و حتی منعکس کردن یک ارتباط . ولی برای مرد ، نه اینگونه نیست .

6.    وقتی به شما گوش می دهد از او تشکر کنید . مردان به این گونه تایید و تصدیق شما احتیاج دارند . به خصوص که در حیطه ی روابط بین شما نیز باشد .

7.    آنها اغلب احساس می کنند بر لبه ی پرتگاهی ایستاده اند و نمی توانند همسر خود را درک کنند شما با تایید و تصدیقش می توانید اعتماد به نفس او را افزایش دهید . این رفتار شما اشتیاق او را برای ایجاد رابطه ای بهتر با شما افزایش خواهد داد .

8.    زمانی که با دوستان و نزدیکانتان هستید به آنها بگویید که همسرتان چقدر شما را درک می کند . با این کار شما ، او احساس می کند که یک مرد افسانه ای و اسطوره ای است و بزودی او نیز گوینده ی این مطالب برای شما می شود و شنونده ی خوبی نیز برای حرفهایتان خواهد شد .


کلمات کلیدی: راهکار برای آرامش ،کلمات کلیدی: راهکار خوشبختی