هانی نتوورک

جدیدترین مطالب در مورد خانه و خانواده

بر عمر گلها بیفزایید و آن ها را شاداب نگه دارید
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۳۱  

برای افزایش طول عمر گل ها باید به نکات ظریفی توجه نمود.
مثلاً وقتی گل یاسمن را در گلدان می گذارید ، بایستی پوست ساقه ی آن را ، جدا کنید زیرا به شدت سمی است ، وآب گلدان را تلخ می نماید و باعث می شود آب برای گل مسموم و در آخر گل مورد علاقه ی شما خواهد مرد .
به این یاد آوری ها توجه کنیدتا گل های محبوبتان همیشه سالم برایتان باقی بمانند :

1- اگر به آب گلدان یک حبه قند بیافزایید ، گلوکز لازم برای رشد گل ها را فراهم کرده اید . اما نباید در این کار افراط نمایید

2- یک قرص آسپرین به علت داشتن قدرت دفع باکتری ها بر عمر گل های شما می افزاید

3- وجود یک قطعه ذغال چوب در آب گلدان ، سبب می شود آب به کندی کثیف شود ، به شرطی که ذغال نرم و قابل نفوذ باشد

4- شبها هنگام خواب یک پارچه ی نازک پنبه ای را در آب خیس کنید ، و فشار دهید تا قسمت اعظمی از آب خارج شود ، این پارچه را تا صبح روی گل ها بیندازید و صبح بردارید .

5- پس از اتمام میهمانی ها که در هوای اتاق دود سیگار پیچیده و هوای آن به وسیله ی مدعوین کثیف شده است ، فوراً پنجره ها را باز کنید ، زیرا گل ها به هوای تازه نیازمندند و اکسیژن هوا کاسته شده و دوباره باید برای آنها تامین شود .

6- میزان آب در داخل گلدان با حجم گل ها ی داخل گلدان رابطه ی مستقیم دارد ، هر چه طول ساقه ها بلند تر باشد به آب زیادی نیاز دارند.

7- قبل از قرار داد گل ها در گلدان آن ها را آرایش کنید و شاخ و برگ های اضافی آن ها ا اصلاح کنید و حتماً ساقه ها را بشویید تا کثیفی آنها برطرف شود تا باعث کثیف شدن آب گلدان نشود.

8- ظاهراً به نظر می رسد که برخی گل ها نظیر لاله که درای پیاز می باشند ، اگر پیازشان همراه گل در گلدان بماند سبب می شود که گل مرتباً ازآن تغذیه شوددر صورتی که نتیجه عکس می شود و باید حتماً از ساقه جدا و سپس داخل گلدان شوند.


کلمات کلیدی: خانه داری