هانی نتوورک

جدیدترین مطالب در مورد خانه و خانواده

موضع گیری رسانه ها در برابر یک آگهی طنز (دروغ سیزده - 2)
ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٠  

یکی از پر تیراژترین روزنامه‌‏های صبح ایران در صفحه طنز خود آگهی جنجال‌‏سازی را در خصوص برج میلاد منتشر کرد که این موضوع به مانند دروغ 13 مربوط به کج بودن برج میلاد، بازار شایعه را آنقدر داغ کرد تا پای شهردار تهران هم به میدان تکذیب کشیده شد. دراین شرایط حتی خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) هم این آگهی طنز را که در بازار شایعه مطرح و تکذیب شده است را واقعی پنداشته و عواقب اتفاقی را مورد بررسی قرار داده که اصل اتفاق فقط یک طنز بوده است.

جریان اینگونه بود که در قالب یک آگهی طنز فروش واحدهای 40 و 50 متری اداری در بالای برج میلاد وعده داده شده که شماره تلفن تماس آن نیز مربوط به دفتر نشریه آگهی دهنده است اما این موضوع طنز آنچنان جدی شد که حتی چندین تاجر از کشورهای حوزه خلیج فارس برای خرید این واحدها با دفتر نشریه تماس گرفتند حتی شایعه شد که علی دایی، سرمربی تیم ملی فوتبال کشور هم دو واحد 50 متری را خریداری کرده است. این طنز تا حدی جدی شد که خبرنگاری از شهردار تهران در این خصوص سوال کرد که قالیباف در پاسخ گفت: 13هزار مترمربع بنای بالای برج هیچگاه به معنای واگذاری قطعی به فروش نرفته است و ملکیت آن برای شهرداری تهران است، اما مغازه‌ها و برندهایی که متقاضی حضور در این مجموعه‌از برج هستند، می‌توانند برای مدت مشخصی آن را اجاره کنند ، علاوه بر این عمده این فضاها متعلق به بخش‌های فرهنگی و هنری است و فقط لابی پایین برج می‌تواند برای مدت دو تا 5 سال اجاره طولانی مدت شود ، اما هیچ فروش متری در این محدوده برج صورت نمی‌گیرد.

اما باز هم ماجر فیصله پیدا نکرد به گونه‌‏ای که خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) در غالب مصاحبه‌‏ای با یک کارشناس مسکن عواقب این فروش 4 میلیاردی را پیگیری کرده است.

این خبر با روتیتر "چه کسی املاک را در تهران گران می کند؟" و تیتر "فروش مراکز تجاری برج میلاد،هر متر مربع 4 میلیارد تومان!" منتشر شد. در متن خبر چنین آمده است: "یک کارشناس مسکن گفت: شهرداری تهران با قیمت گذاری نجومی واحدهای تجاری و اداری برج میلاد، بحران مجدد قیمت املاک در تهران را ایجاد خواهد کرد.
حضرتیانی در پایان این گفتگو مدیران شهرداری تهران را به تجدید نظر در این نحوه قیمت گذاری فراخواند."


کلمات کلیدی: خیلی جالب