اگه می خواین تو عکس هاتون بهترین باشید

 

 

قدم دوم: در معرض نور مستقیم قرار نگیرید

مطمئناً تو خیلی از عکسها به نظرتون میرسه که تصویر اشکالی داره که بهتره از صحنه حذف بشه یکی از این اشکالات میتونه اشکال نور باشه. در این قدم برای خوب افتادن تو عکس، حتما' یادتون باشه از هرجهت مطمئن بشید که به هیچ عنوان قربانی نور مستقیم و شدید نشدید. اگه احساس می کنید که پیشونیتون بیش از اندازه بلند ه، صبر کنید تا نور مستقیم از روی اون کنار بره.  

 

 

 نور مستقیم، به خصوص اگه از نور خورشید باشه، چهره و حالت شما رو تغییر می ده. ممکنه باعث بشه صورتتون روجمع کنید یا چشمهاتون رو ببندید و چنین حالت هایی مسلماً عکس شما رو خراب میکنه. درضمن نور ممکنه باعث بشه که سرتون رو پایین بندازید و همینکار باعث بوجود اومدن غبغب زیر صورتتون میشه که درنتیجه تو عکس کلی باقیافه اصلیتون فرق پیدا میکنین. پس تا اونجا که می تونید سعی کنید تو موقعیتی عکس بندازید که از نور شدید آفتاب خبری نباشه.  

 

 قدم سوم: مستقیم به دوربین نگاه نکنید
 
برای خیلی از اونهائی که چهره فتوژنیک دارن، هرکاری هم که بکنن دوربین بدی هاشون رو خوب و خوبی هاشون رو عالی نشون میده. البته خیلی از اونهائی که فتوژنیک به نظر میرسن هم فقط یاد گرفتن که طوری عکس بگیرن که همیشه فتوژنیک بیفتن. بعضی هاشون به یه کم بالاتر از دوربین نگاه می کنن، کلک خیلی هاشون هم ساده است: درست از زاویه ای که تو اون بهترین شکل رو دارن مقابل دوربین قرارمیگیرن.

 

 

 اگر سرها و صورت ها متقارن بودن، این مسئله دیگه وجود نداشت اما واقعیت اینه که هیچ چهره ای تقارن کامل نداره وهمیشه یه رختون بی نقصتر از رخ دیگه تونه.

یادتون باشه بااینکه این صورت، موها و سر خودتونه شاید خودتون نتونید تعیین کنید که کدوم رختون قشنگتر از اون یکیه. پس حتما' از یه دوست باسلیقه وبی قصد ومرض کمک بگیرین.

قدم چهارم: چشمهاتون رو ببندید و دوباره باز کنید .


و درنهایت، بعد از اینکه بهترین لبخندتون رو زدید، نور عکس رو کنترل کردید و در بهترین رخ تون قرار گرفتید، این حقه قدیمی روهم فراموش نکنین: درست قبل از اینکه دکمه دوربین فشارداده بشه، پلک بزنید. اینکار نه تنها باعث نمی شه که چشمهاتون تو عکس بسته بیفته، بلکه در زیباترین شکل ممکن خواهند افتاد.


خلاصه اینکه، این پلک زدن چشمهاتون رو تشویق میکنه که هوشیارتر بشن و وقتی دکمه زده میشه، چشمهائی براقتر و زنده تر تو عکستون ببینید،البته حتما' باید سرعت اینکارو تنظیم کنین ، مطمئنا' مهارتهای خوب افتادن تو عکس هم مثل هر کار دیگه ای احتیاج به تمرین داره ولی خب این از اون کاراست که ارزش وقت گذاشتن رو داره ،ببینم چی کار میکنین...

/ 0 نظر / 36 بازدید