چگونه از پوست خود در سرمای زمستان محافظت کنیم .

متخصصان پوست دانشگاه داک در آمریکا خاطرنشان کرده‌اند که هوای خشک زمستان می‌تواند باعث خشکی و خارش پوست شود اما راهکارهای ساده‌ای برای حفاظت از پوست شما وجود دارد.
دکتر سارا مایرز، متخصص پوست در دانشگاه آمریکایی داک در بیانیه‌ای اظهار داشت: تلاش و کنترل برخی از بخش‌های محیط زیست اطراف شما برای حفظ سلامت بدن امری ضروریست. هدف از ارایه این بیانیه مربوط نگهداشتن پوست تا حد امکان برای جلوگیری از هر گونه ایجاد خارش، تحریک پذیری و قرمزی پوست است.


این متخصص پوست راهکارها زیر را برای این منظور ارایه کرده است:
- از مرطوب کننده‌های هوا در کل فضای خانه و یا حداقل در اتاق خواب استفاده کنید.
- دستکش حفاظتی برای حداقل کردن تماس مولکول‌های هوا با پوست دست بپوشید.
- زمان دوش گرفتن و حرارت آب را کاهش دهید.
- به جای صابون‌های معطر از صابون‌های نرم کننده برای شست‌وشوی بدن و از شامپوهای مرطوب کننده برای شستن موهایی که اغلب مجعد و سشوار کشیده هستند استفاده کنید.
- پس از دوش گرفتن و قبل از خشک کردن بدن به طور کل پوست را با مرطوب کننده یا کرم‌های نرم کننده آغشته کنید.
- افرادی که درصد خشکی پوست آنها بسیار بالاست باید از مرطوب کننده‌های غلیظ‌ تر، چرب و پماد استفاده کرده و انگشتان پا و بند انگشت را کاملا به آن آغشته کنید.
-برای حفاظت از لب‌ها از کرم‌های نرم کننده حاوی وازلین استفاده کنید.
در صورتی که با انجام این دستورالعمل‌ها خشکی پوست شما افزایش پیدا کرد و محصولات بدون نیاز به نسخه پزشک اثربخش نبود باید با پزشک مشورت کنید. همچنین برای افزایش نقطه‌های قرمز بر روی پوست، پوسته‌ پوسته شدن پوست و نیز ترک خوردگی پاشنه پا نیز حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

 

 

/ 1 نظر / 19 بازدید
سایه

وبلاگ مخالفت با سروش صحت و اندیشه هایش افتتاح شد . دیدارتان را و در کنارش پیشنهادتان را آرزومندیم